Site icon Kancelaria Adwokacka Paweł Kraśniej – Prawnik Warszawa

Novum prawne – alimenty natychmiastowe.

Alimenty Warszawa - dobry prawnik do alimentów

Alimenty Warszawa - dobry prawnik do alimentów

Podziel się na:

Alimenty natychmiastowe to novum nad którym trwają obecnie prace w Rządowym Centrum Legislacji. Dzięki wypracowanym mechanizmom dochodzenie alimentów, w niektórych sytuacjach, będzie łatwiejsze i szybsze.

Rozwiązanie to jest możliwe ze względu na pewne zmiany, dzięki którym samodzielnie będzie można złożyć pozew poprzez formularz elektroniczny. Nowe rozwiązanie ma znacząco skrócić pracę sądów. Sama wysokość przyznanych alimentów ma być wyliczana na podstawie kwoty przeliczeniowej, która będzie liczona na podstawie minimalnego wynagrodzenia za pracę. Na dzień dzisiejszy kwota alimentów wynosiłaby 460 zł na jedno dziecko lub 840 zł na dwójkę dzieci wskazuje Paweł Kraśniej z Kancelarii Adwokackiej Praga Północ. Jeżeli po alimenty ubiegać się będzie więcej niż sześcioro dzieci, to alimenty nie będą zasądzane w tej formule – czyli poprzez złożenie elektronicznego formularza. Rozwiązanie to nie przewiduje dochodzenia wyższych alimentów niż wskazane kwoty.

Należy zatem nadmienić, że w momencie, gdy żądana wysokość alimentów natychmiastowych będzie wyższa od ustawowej, wówczas sąd będzie rozpoznawał powództwo na zasadach ogólnych. W nowej formule obowiązek alimentacyjny wygaśnie wraz z osiągnięciem przez alimentowanego 25 roku życia, jednak tradycyjna droga dochodzenia alimentów dla takiej osoby nadal będzie możliwa. Jeżeli szukają Państwo porady prawnej w zakresie świadczeń alimentacyjnych zachęcam do kontaktu.

Exit mobile version