Prawo karne i dozór elektroniczny - prawnik w Warszawie, Bemowo, Gocław, Praga Północ, Praga Południe

Dozór elektroniczny – skorzystaj z odbywania kary pozbawienia wolności w miejscu zamieszkania

Podziel się na:

Kara więzienia to najsurowsza kara. Zatem wypada zastanowić się, jak uniknąć tej kary i odbyć ją w miejscu zamieszkania korzystając z systemu dozoru elektronicznego.

Warunki jakie należy spełnić, aby móc odbywać karę w systemie dozoru elektronicznego są następujące:

  • orzeczona kara pozbawienia wolności nie przekracza 1 roku,
  • skazany ma miejsce stałego pobytu,
  • osoba pełnoletnia, z którą skazany zamieszkuje wyraża zgodę na to, aby odbył on karę w ramach dozoru elektronicznego,
  • odbycie kary w ramach dozoru elektronicznej jest wystarczające do osiągnięcia celów kary,

Adwokat Paweł Kraśniej z Kancelarii Adwokackiej na Gocławiu zaznacza, że do wniosku o dozór elektroniczny należy dołączyć zgodę osoby pełnoletniej na to, aby skazany odbywał karę pozbawienia wolności w ramach systemu dozoru elektronicznego – dotyczy to wyłącznie osoby, która będzie ze skazanym mieszkać w trakcie odbywania kary. Składając wniosek o dozór elektroniczny pamiętaj o spełnieniu wszelkich wymogów formalnych, bowiem czasami chwila dzieli skazanego od zamknięciem go w zakładzie karnym. Zatem nie zapomnij np. o wniosku o wstrzymanie wykonania kary do czasu rozpoznania wniosku o dozór elektroniczny. Przy czym uważaj na to, że wnioski te składa się w dwóch różnych sądach. Nie zapominaj również o tym, że im lepiej uzasadnisz wniosek, tym szanse na dozór elektroniczny stają się znacznie większe. Wniosek o dozór elektroniczny nie podlega opłacie.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytanie lub wątpliwość z chęcią na nie odpowiem – zapraszam do kontaktu telefonicznego, e-mailowego lub przez formularz kontaktowy.

Zapraszam również do zapoznania się z innymi poradami prawniczymi na blogu a także zapraszam na Kancelaria Praga Północ Warszawa

Adwokat Paweł Kraśniej

Adwokat wpisany na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Strategiczny partner w wielu procesach cywilnych, rodzinnych, karnych, karnoskarbowych oraz gospodarczych. Z uwagi na szerokie kompetencje oraz doświadczenie zawodowe nie tylko skutecznie stosuje prawo, ale również prowadzi powierzoną mu sprawę z maksymalnym uwzględnieniem interesów klienta, czemu wyraz daje na sali sądowej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o