Prawnik do rozwodu lub separacji - prawnik w Warszawie, Bemowo, Gocław, Praga Północ, Praga Południe

Prawnik do rozwodu i separacji? Dane gus mówią wiele.

Podziel się na:

Czy wiedzą Państwo, że według danych jakie podaje GUS, w 2018 roku zawarto ponad 192 tys. związków małżeńskich, w tym samym roku rozeszło się również prawie 63 tys. par a w przypadku kolejnych prawie 1,3 tys. małżeństw orzeczono separację.

Liczba rozwodów w miastach jest prawie 3-krotnie wyższa niż na wsi. Wiąże się to zapewne z rozwojem nowych technologii. Jak podają statystyki np. Facebook staje się jednym z głównych czynników wpływających na rozpad małżeństw. Coraz częściej jest także wykorzystywany jako źródło dowodów w sprawach rozwodowych.

Portale społecznościowe są winne co trzeciego rozwodu do którego doszło w wyniku różnych zachowań partnerów wskazuje Mecenas Kraśniej z Kancelaria adwokacka Praga Południe. Ostatnie 2 lata to wzrost prawie o połowę liczby pozwów o rozwód zawierających słowo „Facebook”. Można zatem przypuszczać, że portale społecznościowe przyczyniły się do tego, że zdrada się wydała lub też była początkiem zrodzenia się romansu a w konsekwencji zdrady. Często od niewinnego flirtu do poważnych kłopotów i rozpadu małżeństwa dzieli naprawdę niewiele.

Adwokat Paweł Kraśniej

Adwokat wpisany na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Strategiczny partner w wielu procesach cywilnych, rodzinnych, karnych, karnoskarbowych oraz gospodarczych. Z uwagi na szerokie kompetencje oraz doświadczenie zawodowe nie tylko skutecznie stosuje prawo, ale również prowadzi powierzoną mu sprawę z maksymalnym uwzględnieniem interesów klienta, czemu wyraz daje na sali sądowej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o