Czy istnieje możliwość odroczenia terminu zapłaty rat zasądzonych po podziale majątku?

Podziel się na:

Czy istnieje możliwość odroczenia terminu zapłaty rat zasądzonych po podziale majątku tytułem dopłaty lub spłaty udziału w majątku wspólnym? Z takim pytaniem zwrócił się do mnie ostatnio Klient.

Odpowiedź na to pytanie, jest następująca – oczywiście, że tak! Taką możliwość daje Państwu art. 212 §3 kodeksu cywilnego zgodnie z którym w wypadkach zasługujących na szczególne uwzględnienie sąd na wniosek dłużnika może odroczyć termin zapłaty rat już wymagalnych. Raty wymagalne to takie, które wynikają z prawomocnego orzeczenia i których termin zapłaty już powstał. Jeżeli Państwo nie jesteście w stanie zapłacić rat w terminie określonym w orzeczeniu z uwagi na niespodziewane wydatki, które zakłóciły Waszą płynność finansową i jednocześnie chcecie uniknąć postępowania egzekucyjnego, w takiej sytuacji warto zastanowić się nad złożeniem stosownego wniosku do sądu zaznacza Paweł Kraśniej z Kancelaria adwokacka Praga Południe.

Wniosek o odroczenie terminu zapłaty rat kieruje się do Sądu Rejonowego, który rozpoznawał Waszą sprawę o podział majątku wspólnego. Wniosek podlega opłacie stałej w kwocie 40,00 zł.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytanie lub wątpliwość z chęcią na nie odpowiem – zapraszam do kontaktu telefonicznego, e-mailowego lub przez formularz kontaktowy.

Adwokat Paweł Kraśniej

Adwokat wpisany na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Strategiczny partner w wielu procesach cywilnych, rodzinnych, karnych, karnoskarbowych oraz gospodarczych. Z uwagi na szerokie kompetencje oraz doświadczenie zawodowe nie tylko skutecznie stosuje prawo, ale również prowadzi powierzoną mu sprawę z maksymalnym uwzględnieniem interesów klienta, czemu wyraz daje na sali sądowej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o