Odszkodowanie przy wypadku - prawnik w Warszawie, Bemowo, Gocław, Praga Północ, Praga Południe

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym – jakie roszczenia przysługują najbliższym członkom rodziny zmarłego?

Podziel się na:

Wypadek członka rodziny, w którym ponosi on śmierć, zawsze związany jest z ogromną traumą i smutkiem. Często wiąże się także ze znacznym pogorszeniem sytuacji finansowej rodziny. Wówczas pojawia się pytanie, jak temu zaradzić, jakie świadczenia przysługują najbliższym członkom rodziny zmarłego od sprawcy wypadku lub jego ubezpieczyciela? Otóż pamiętaj, że wobec sprawcy wypadku lub jego ubezpieczyciela przysługują następujące żądania:

  • zwrotu całości kosztów leczenia osoby zmarłej, poniesionych od czasu wypadku do jego śmierci,
  • zwrotu całości kosztów pogrzebu,
  • płacenia miesięcznej renty jeżeli zmarły dostarczał rodzinie środki finansowe niezbędne do jej utrzymania,
  • odszkodowania z uwagi na pogorszenie się sytuacji życiowej pozostałych przy życiu członków rodziny,
  • zadośćuczynienia.

Paweł Kraśniej z Kancelarii adwokackiej Praga Południe wskazuje, że wyżej wymienione świadczenia przysługują także wtedy, gdy sprawca wypadku jest nieznany – wówczas swoje roszczenia możesz skierować wobec Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytanie lub wątpliwość z chęcią na nie odpowiem – zapraszam do kontaktu telefonicznego, e-mailowego lub przez formularz kontaktowy.

Adwokat Paweł Kraśniej

Adwokat wpisany na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Strategiczny partner w wielu procesach cywilnych, rodzinnych, karnych, karnoskarbowych oraz gospodarczych. Z uwagi na szerokie kompetencje oraz doświadczenie zawodowe nie tylko skutecznie stosuje prawo, ale również prowadzi powierzoną mu sprawę z maksymalnym uwzględnieniem interesów klienta, czemu wyraz daje na sali sądowej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o