500 plus na pierwsze dziecko - adwokat warszawa, gocław, mokotów, bemowo, praga północ, praga południe

500 plus na każde dziecko – sprawdź jak złożyć wniosek.

Podziel się na:

Od pierwszego lipca 2019r. 500+ przysługuje również na pierwsze dziecko. Warto pamiętać, że wszystkie osoby, które złożą wniosek do 30 września, mają zapewnione wyrównanie świadczenia od lipca.

Dotychczas rodzice mogli uzyskać świadczenie jedynie na drugie i każde kolejne dziecko. Warto tutaj zaznaczyć, że ten próg przestał już obowiązywać. Dlatego też świadczenie to będzie przysługiwało wszystkim dzieciom aż do 18 roku życia. Istotne jest to, że świadczenie 500+ dotyczy także dzieci przebywających np. w domach pomocy społecznej. W efekcie tego świadczeniem objętych zostanie 6,8 mln małoletnich. W lipcu 2019r. wnioski o przyznanie 500 plus można składać jedynie drogą elektroniczną. W kolejnych miesiącach udostępniona zostanie możliwość składania wniosków również w tradycyjny sposób w wersji papierowej w gminach zaznacza Adwokat Paweł Kraśniej z Kancelarii Adwokackiej Praga Południe w Warszawie. Kolejną zmianą jest również długi okres świadczenia. Osoby, które złożą wniosek, kolejny będą składały dopiero w maju 2021 roku. Oznacza to, że w kolejnym roku nie będzie konieczności składania wniosku, ale każdy kolejny okres wypłaty świadczenia będzie zaczynał się 1 czerwca (wówczas składanie dokumentów będzie rozpoczynało się z początkiem lutego).

Jak w sierpniu złożyć wniosek 500 plus:

  1. Zaloguj się na stronie bankowości internetowej
  2. Wypełnij wniosek dostępny na stronie banku
  3. Sprawdź, czy formularz trafił do gminy
  4. Oczekuj wiadomości mailowej o przyznaniu świadczenia 500+

Od dziś obowiązuje również ustawa, która daje rodzicom więcej czasu (trzy miesiące) na przygotowanie formalności do wniosku 500 plus. Mówi ona o tym, że świadczenie zostanie wypłacone z wyrównaniem za trzy miesiące do tego momentu. Jednak to rozwiązanie dotyczy jedynie dzieci urodzonych od 1 lipca 2019r. i później. Należy zatem pamiętać, że rodzice dziecka, które urodziło się w maju i złożyli wniosek o przyznanie świadczenia 500+, nie otrzymają pieniędzy za wcześniejsze miesiące. Dlatego takie dziecko nie otrzyma zaległego świadczenia za maj i czerwiec. W takim przypadku świadczenie zostanie przyznane od lipca włącznie.

Adwokat Paweł Kraśniej

Adwokat wpisany na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Strategiczny partner w wielu procesach cywilnych, rodzinnych, karnych, karnoskarbowych oraz gospodarczych. Z uwagi na szerokie kompetencje oraz doświadczenie zawodowe nie tylko skutecznie stosuje prawo, ale również prowadzi powierzoną mu sprawę z maksymalnym uwzględnieniem interesów klienta, czemu wyraz daje na sali sądowej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o