Prawnik do rozwodu - prawnik w Warszawie, Bemowo, Gocław, Praga Północ, Praga Południe

Jakie dokumenty potrzebne są do pozwu rozwodowego?

Podziel się na:

Stoisz przed wizją rozwodu, chcesz złożyć pozew, ale nie wiesz jak zacząć i jakie dokumenty będą potrzebne? W tym artykule dowiesz się jakich dokumentów potrzebujesz do złożenia pozwu rozwodowego?

Sprawy rozwodowe to zdecydowanie robota dla adwokata zaznacza Paweł Kraśniej z Kancelarii Adwokackiej na Warszawskim Gocławiu. Jedyny wyjątek, gdzie możemy zrezygnować z jego usług to sytuacja, w której następuje zgoda małżonków na rozwód bezkonfliktowy na całej płaszczyźnie (w tym podział majątku). W przypadku, gdy pozew rozwodowy jest składany przez adwokata nie musimy martwić się o to jakie wymogi prawne są przed nami stawianie i co powinien zawierać pozew o rozwód oraz jakich dokumentów potrzebujemy.

Istnieją również sytuacje, gdy podczas rozwodu, jedna lub żadna ze stron nie korzysta z usług adwokata. Gdyby państwo zdecydowali się złożyć taki pozew bez pomocy adwokata warto wiedzieć jakie dokumenty należy skompletować.

Do pozwu rozwodowego należy załączyć:

  • Oryginał odpisu aktu małżeństwa.
  • Osoby posiadające dzieci powinny dołączyć odpisy aktów urodzenia dzieci (dla sądu wystarczający jest skrócony odpis aktu stanu cywilnego).
  • Dowód uiszczenia opłaty od pozwu o rozwód (obecny koszt to 600 zł). Jeżeli stan majątkowy nie pozwala nam na taką opłatę, do pozwu należ dołączyć wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych.
  • Dokumenty wskazujące na koszty związane z utrzymaniem dzieci (m.in. faktury potwierdzające koszty). Warto również przygotować wykaz kosztów utrzymania dzieci.
  • Dokumenty wskazujące na uzyskiwane przez strony dochody.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytanie lub wątpliwość z chęcią na nie odpowiem – zapraszam do kontaktu telefonicznego, e-mailowego lub przez formularz kontaktowy.

Adwokat Paweł Kraśniej

Adwokat wpisany na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Strategiczny partner w wielu procesach cywilnych, rodzinnych, karnych, karnoskarbowych oraz gospodarczych. Z uwagi na szerokie kompetencje oraz doświadczenie zawodowe nie tylko skutecznie stosuje prawo, ale również prowadzi powierzoną mu sprawę z maksymalnym uwzględnieniem interesów klienta, czemu wyraz daje na sali sądowej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o